Czy bursztyn istotnie ma właściwości lecznicze? Medycyna naturalna dawno doceniła zdrowotne własności kamienia mienionego ongiś złotem Północy.

Przymioty lecznicze bursztynu: na gościec, astmę, nadciśnienie, migreny

Czy jantar rzeczywiście posiada własności uzdrawiające? Naturalna medycyna dawno doceniła lecznicze właściwości kamienia zwanego kiedyś złotem Północy.

bransoletki z bursztynu

Autor: CALZEDONIA
Źródło: CALZEDONIA
Zaleca więc nalewkę z bursztynu, noszenie bransoletki z bursztynu bądź używanie kosmetyków z niego wytworzonych. Jantar wspiera kurację reumatyzmu i astmy, obniża ciśnienie a także przyspiesza gojenie .
rower

Autor: Federation European Cyclists’
Źródło: http://www.flickr.com

Określenie bursztyn pochodzi z niemieckiego. Boernstein jest to palący się kamień. Słowianie mienili go jantarem. Od stuleci fascynował tym, że palony wydzielał intensywny zapach, łatwo się rozdrabniał, był ciepły w dotyku oraz, jak żaden kamień, można było go naelektryzować. W ówczesnej medycynie zalecano, ażeby sproszkowany bursztyn kłaść pod piernaty, dlatego że leczył bezsenność. Mikstury z niego przyśpieszały podobno gojenie ran i koiły nerwy. Podług Encyklopedii Brytyjskiej, bursztyn to jeden z lepszych specyfików na dolegliwości gośćcowe jak też astmatyczne. Bursztyn wciąż stanowi zagadkę dla badaczy, choć wiele mówią o jego niezwyczajnej, energetycznej właściwości. Pomimo licznych badań nie zdefiniowano jednak, na czym ona dokładnie polega. Eksperci od medycyny naturalnej mniemają np., że każdego z nas otacza elektromagnetyczne pole.

Jeśli taka kwestia jest dla Ciebie na tyle istotna, że chcesz zgłębić ją także pod innym kątem, więc potrzebne Ci analogiczne dane, to więcej znajdziesz w treści (https://www.elian.eu/pl/wloczka-akrylowa-elian-do-robienia-na-drutach).

Na skutek stresu albo choroby pojawia się w nim nadmiar dodatnich ładunków.

Tymczasem nasze ciało prawidłowo funkcjonuje, kiedy między ładunkami dodatnimi oraz ujemnymi istnieje równowaga. To właśnie dzięki bursztynowi, który wytwarza przyjazne ludziom ładunki ujemne, możemy ją uzyskać. Zyskownie na nasze zdrowie oddziaływa jednakże bursztyn nieszlifowany.