Kurkuma to nie tylko przyprawa bardzo ceniona w kuchni orientalnej, lecz również powszechnie wykorzystywany środek złuszczający skórę oraz poprawiający jej wygląd. Jakie jeszcze właściwości wykazuje kurkuma zawarta w kosmetykach? Na co zwrócić uwagę w czasie jej nakładania?

Maseczka z kurkumy – dlaczego warto ją wybrać?

Kurkuma to nie jedynie przyprawa bardzo ceniona w kuchni orientalnej, lecz również powszechnie stosowany środek złuszczający skórę i poprawiający jej wygląd. Jakie inne właściwości wykazuje kurkuma zawarta w kosmetykach? Na co szczególnie zwrócić uwagę w czasie jej nakładania?

odzwierciedlenie - skóra

Autor: Arild Finne Nybø
Źródło: http://www.flickr.com

Maseczka z kurkumy to produkt, który oferuje obecnie niejeden sklep z kosmetykami naturalnymi. Skąd wzięło się kosmetyczne zastosowanie kurkumy? (kliknij w link). Kurkuma była używana przez Indyjskie panny młode przed dzień wesela. Wszystko po to, by zrobić się na piękność. Maseczka z kurkumy zawiera antyoksydanty, które spowalniają uszkodzenia komórek. Jest znakomita w walce z oznakami starzenia takimi jak zmarszczki! Niweluje przebarwienia i poprawia koloryt skóry. Dodatkowo jest pomocna w stanach zapalnych skóry, takich jak łuszczyca i egzemy, lecz również niweluje trądzik i wysuszenie skóry. Jeżeli jesteśmy zwolennikami produktów naturalnych takich jak kurkuma maseczka właśnie z owej substancji koniecznie powinna znaleźć się w naszej kosmetyczce.

Jeżeli chodzi o produkt taki jak kurkuma maseczka nie powinna zabarwić skóry. Natomiast w przypadku zastosowania na twarz trzeba być ostrożnym przy jej nakładaniu – rozprowadzić maseczkę zgodnie z zaleceniami, aby nie przesadzić z ilością kosmetyku, bo skóra twarzy jest delikatna i łatwo chłonie dostarczane produkty. Należy również nakładać produkt precyzyjnie, tak by ominąć okolice oczu.

Jeśli omawiany w tym miejscu artykuł okazał się dla Ciebie interesujący, kliknij tu, ponieważ z pewnością warto zobaczyć tu (https://europejska-dermo.pl/pl_PL/taxons/wszystkie-kategorie/dermokosmetyki/makijaz/podklady) także inny tego typu materiał!

Tak jak w przypadku każdego innego kosmetyku, powinno się wcześniej wykonać tekst alergiczny. W dzisiejszych czasach wiele osób boryka się z problem uczuleń, dlatego przed użyciem kosmetyku warto najpierw nałożyć niewielką jego ilość, zmyć i odczekać 24 h, aby upewnić się czy nie jesteśmy uczuleni na którykolwiek składnik. Warto również zwrócić uwagę, aby do oczyszczania twarzy wykorzystywać ręczniki jednorazowe, gdyż materiałowe mogą się zabarwić. Jeżeli chodzi o substancję taką jak kurkuma maseczka proponowana jest nie tylko przez sklepy z kosmetykami naturalnymi, czasem znajdziemy ją również w drogeriach oraz aptekach. Aczkolwiek w poszukiwaniu tego rodzaju produktów sklep z kosmetykami naturalnymi z pewnością zapewni najszerszy wybór maseczek, jak również innych kosmetyków z kurkumy – sprawdź koniecznie ten link. Poza tym, w przypadku takich miejsc istnieje największe prawdopodobieństwo, iż maseczka nie będzie zawierała substancji pochodzenia syntetycznego lub chemicznego, które mogą być szkodliwe dla skóry, jak i zdrowia.