Jednym z najstarszych leczniczych zabiegów, jakie ludzie stosują, jest masaż. Dobrze wykonany nie tylko doskonale zrelaksuje i odpręży, lecz również pomoże w walce z licznymi chorobami i problemami. Masaże świetnie będą wpływać na umysł i ciało, z tego też powodu powinno się od czasu do czasu zrobić sobie godzinny zabieg. Jest ich wiele odmian, w rozmaitych kulturach praktykowane są różne metody masowania. Obecnie nie będzie żadnych problemów, żeby skorzystać nie tylko ze standardowych odmian, lecz również czegoś na przykład z Azji.

Z jakich powodów masaże mają taki zbawienny wpływ na ciało, ich najważniejsze zalety

Jednym z najdawniejszych zabiegów leczniczych, jakie zna ludzkość, jest masaż. Porządnie wykonany nie tylko doskonale zrelaksuje i odpręży, ale także pomoże w walce z wieloma dolegliwościami i chorobami. Masaże doskonale wpływają na umysł i ciało, dlatego też powinno się od czasu do czasu zrobić sobie godzinny zabieg. Jest ich wiele rodzajów, w różnych kulturach praktykowane są różnorodne metody masowania. Obecnie nie ma żadnego problemu, żeby skorzystać nie tylko ze standardowych odmian, ale także czegoś egzotycznego.

O ile oczywiście ktoś się na masaż zdecyduje, bo niestety w naszym społeczeństwie ta forma relaksu nie jest bardzo popularna. Mimo że masażystów oferujących takie usługi jest coraz więcej, to jednak wiele osób i tak nigdy nie miała okazji na przekonanie się, jaki wpływ masowanie będzie miało na ciało. A wpływ ma ogromny, bowiem masaż oddziałuje pozytywnie na kilka różnych układów, a lecznicze jego wersje, koncentrujące się na przykład na jakimś wybranym narządzie znacząco poprawić mogą jego działanie.

masaż

Autor: YONELLE
Źródło: YONELLE

Może Cię też zainteresować – Rehafit

Masaż w pierwszej kolejności bardzo dobrze rozluźnia mięśnie i sprawia, że są lepiej ukrwione. Pod wpływem nacisku krew zaczyna szybciej docierać do poszczególnych narządów, równocześnie dostarczając dużą ilość tlenu. Równocześnie zmniejsza się ciśnienie krwi, pojawia się zwolnienie akcji serca i wyciszenie organizmu. Dotyk świetnie pomaga także zmęczonym i napiętym mięśniom. Ze zrozumiałych powodów sportowcy w swoich ekipach koniecznie mają masażystę, który będzie ich stawiał na nogi po ogromnym wysiłku. Pamiętać także trzeba o układzie kostnym.

Regularny masaż powiększa ciężar i objętość kości powodując, że stają się one wytrzymalsze i mniej wrażliwe na złamania. Zwiększa się też elastyczność stawów i wiązadeł, również przyczyniając się do tego że będą mocniejsze. Na zakończenie należy wymienić jeszcze jedną ogromną zaletę masażu, to znaczy relaks i odpoczynek. Godzina w doświadczonych rękach pozwoli naprawdę dużo zdziałać, podczas niego można się wyłączyć, wyciszyć i całkowicie zapomnieć o otaczających problemach.

Źródło: http://www.rehafit.org/oferta/odnowa-biologiczna