Obecnie coraz więcej uwagi zwraca się na wygląd zewnętrzny, a także powstrzymaniu efektów starzenia. Coraz więcej osób poddaje się zabiegom kosmetycznym. Liczba gabinetów także się zwiększa. Na dzień dzisiejszy salony kosmetyczne funkcjonują zarówno w dużych miastach, jak i w małych miejscowościach. Ich zakres usług także nieprzerwanie się poszerza. Zwroty takie jak mikrodermabrazja nie brzmią już zupełnie obco. Nazwy zabiegów wchodzą do codziennego języka, a same zabiegi dla niektórych również są już normą.

Specjalistyczne zabiegi kosmetyczne o czym należy nie zapomnieć przed konsultacją u specjalisty

Autor: Centrum Kosmetyczno – Dermatolog

Obecnie znacznie więcej uwagi poświęca się kwestiom wyglądu zewnętrznego, jak również zatrzymywaniu efektów starzenia. Coraz więcej osób decyduje się na poddanie się zmianom kosmetycznym. Liczba gabinetów również rośnie. Aktualnie salony kosmetyczne działają zarówno w dużych miastach, jak i w małych miejscowościach. Ich zakres usług także stale się poszerza. Słowa takie jak mikrodermabrazja (źródło artykułu) nie brzmią już całkowicie obco. Nazwy zabiegów przyjmują się w codziennym języku, a same zabiegi dla niektórych również są już codziennością.

Zabiegi na skórę

Skóra jest bardzo istotnym organem. Łatwo ulega uszkodzeniu, a także widać po niej oznaki starzenia. W celu polepszenia jej wyglądu oraz stanu stworzono całą gamę zabiegów kosmetycznych. Często poddają się im ludzie, cierpiący na dolegliwości skóry objawiające się trądzikiem, przebarwieniam czy piegami. Jednym z polecanych zabiegów jest peeling kawitacyjny. Analogicznie jak tradycyjny peeling polega na usuwaniu obumarłego naskórka, jednak odbywa się to przy wykorzystaniu ultradźwięków. Zabieg jest bezbolesny i nie powoduje żadnych niepożądanych efektów. Podobny jest do wspomnianej wcześniej mikrodermabrazji. Ten zabieg (Beaumed – mezoterapia wrocław) z kolei odbywa się przy pomocy kryształków, najczęściej diamentu i także polega na złuszczaniu naskórka.

Depilacja

Coraz większą popularność zyskuje także pozbywanie się nadmiernego owłosienia u kosmetyczki. Usuwanie owłosienia na własną rękę najczęściej jest bowiem ogromnie czasochłonna, a jej efekty bardzo nietrwałe. Jest wiele sposobów depilacji, chociażby gorącym woskiem. Do coraz chętniej stosowanych metod współczesnych należy fotodepilacja. Metoda ta wykorzystuje silne impulsy świetlne do usuwania włosów, jak również do powolnego niszczenia ich cebulek, co powoduje, że nie odrastają. Jest to metoda nie bardzo bolesna, za to dosyć kosztowna. Zobacz więcej: pod linkiem

Inne zabiegi

Wiele kobiet sięga również po zabiegi medycyny estetycznej. Jednym z najpowszechniej wybieranych, a przy tym najmniej bolesnych zabiegów tego typu jest modelowanie ust (ekstra źródła). Polega to na wstrzyknięciu specjalnej substancji w usta i rozmieszczeniu tej substancji poprzez masaż. Najczęściej do tego celu używa się kwasu hialuronowego, który jest niegroźny dla organizmu. W niektórych przypadkach pojawia się skutek uboczny w postaci czasowego obrzęku ust, który jednak stopniowo znika.

Źródło: