Dzisiaj na rynku mamy do kupienia różne kolczyki. Mogłyby być srebrne, złote i z kamieniami naturalnymi. Mogłyby być ponadto drewniane lub z tworzyw sztucznych. Tutaj jednak producent kolczyków w jednej parze mógłby zastosować i drewno i plastik oraz jeszcze kamienie.

W jaki sposób wybrać kolczyki, aby po jednym nałożeniu nie wylądowały w szufladzie?

Dziś na rynku mamy do kupienia różne kolczyki. Mogą być srebrne, złote i z kamieniami naturalnymi. Mogą być ponadto z drewna lub plastikowe. Tu jednak producent kolczyków w jednej parze mógłby zastosować i drewno i plastik oraz ponadto kamienie.

Kolczyki ze srebra, nie w każdym wypadku mają Kolor srebrny. Tego typu kolczyki mogłyby być jasne lub oksydowane. Oksydacja srebra polega na dodawaniu do srebra specjalnego płynu, jaki powoduje, że srebro staje się ciemniejsze, fioletowe albo niebieskie. Kolczyki z czystego srebra byłyby miękkie, z tego też powodu do srebra dokłada się domieszki cyny czy też niklu. Jeżeli ciekawią Cię kolczyki biżuteria jaką posiada w sprzedaży Twój znajomy jubiler, z pewnością posiada takie, które Ci się spodobają. Zazwyczaj spotykaną próbą srebra jest 925 i to właśnie o takiej próbie są do kupienia najczęściej wyroby jubilerskie.
papieros

Autor: Pikku-Mikko
Źródło: http://www.flickr.com
Złote kolczyki nie muszą mieć jedynie koloru żółtego. Mogą być także białe, bordowe czy też jasno żółte. Dany kolor złotego kruszcu zależny jest od proporcji oraz rodzaju domieszek. Złoto białe otrzymujemy po pokryciu złota w kolorze żółtym powłoką rodu. Jeśli dodamy do złota cynk oraz miedź, otrzymamy złoto różowe lub czerwone. Z samego złota wykonane ozdoby byłyby za miękkie i nietrwałe. Dlatego do złotego kruszcu dodaje się domieszki innych metali, aby otrzymać materiał bardziej trwały oraz aby można z niego było robić trwałe ozdoby.

Odkryj następne pokrewne niezwykle przydatne źródło informacji na objaśniany temat – kliknij tutaj oraz poznaj więcej w serwisie fartuchy warszawa.

Towary o większej wadze niż jeden gram, znakują w naszym kraju Urzędy probiercze. Jeśli będziesz nabywać złote kolczyki w Wielkiej Brytanii lub Stanach Zjednoczonych, wówczas jakość ich będzie wyrażona w karatach. U nas najbardziej cenione są wyroby złote o próbie 14 karatów. Są wyjątkowo trwałe, estetyczne i można by je kupić za przystępną cenę.

Może się zdarzyć tak, że po jednym nałożeniu kolczyki wylądują w szufladzie. Przed wyborem kolczyków powinniśmy zastanowić się nad ich odcieniem i kształtem. Powinniśmy pamiętać, że muszą pasować do odcienia włosów, karnacji oraz aktualnej stylizacji.