Dobór biżuterii jest zależny od słabości i zamożności portfela kupującego. Ze względu na własne cechy takie jak elastyczność, oraz ładny połysk wynikający z bardzo wysokiego współczynnika odbicia światła, srebro znalazło zastosowanie do produkcji nie tylko biżuterii.

Srebro jako kruszec, po który bardzo chętnie sięgają projektanci

Wybór biżuterii jest zależny od słabości i zasobności portfela kupującego. Ze względu na własne cechy takie jak elastyczność, również ładny połysk będący następstwem bardzo wysokiego współczynnika odbicia światła, srebro odnalazło przeznaczenie do produkcji nie tylko biżuterii.

galeria handlowa

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Srebro jest kruszcem, po jaki projektanci biżuterii bardzo chętnie sięgają. Srebro jest dużo bardziej podatne i bardzo dobrze łączy się zarówno z kamieniami, jak i metalem, czy nawet złotem.
Srebro jest cennym kruszcem, ale niestety matowieje pod działaniem niektórych związków. Aby tego uniknąć i chronić kosztowną biżuterię ze srebra przed korozją, pokrywa się przestrzeń lekką warstwą tlenku srebra. Jest to utlenianie, które pełni także działania ozdobne. Srebro utleniane nie zmienia swego wyglądu, nie ciemnieje, nie wymaga wygładzania. Srebro ubezpiecza się również rodowaniem. Jest to zakrywanie lekką warstwą rodu. Rod jest metalem szlachetnym kosztowniejszym od platyny, odznacza się sporą twardością i odpornością na ścieranie i działanie wody, powietrza i kwasów, dzięki czemu biżuteria nim pokryta długo zostaje niezmieniona. Rodowane srebro wyróżnia się dużym blaskiem, co czyni taką biżuterię wiele bardziej elegancką, ponieważ wizualnie całkowicie odtwarza białe złoto.

tuniki

Autor: Jamie
Źródło: http://www.flickr.com
Biżuteria srebrna to różnorodność modeli i form. Z tak dużej palety każdy znajdzie coś dla siebie i bez kłopotu dostosowując srebrną biżuterię do wielu kreacji i na każdą okazję.

Srebro w łatwy sposób oświeci wszelką stylizację bez ryzyka przyćmienia jej. Srebrna biżuteria stanowi świetną propozycję dla każdych kobiet, które lubią się czuć szczególnie i szykownie.