Zimowe dni to przykry okres dla zmarzluchów. Przeważnie chcemy wtedy skryć się w ciepłym domku i z gorącą herbatką usiąść do naszej ukochanej książki tudzież do wybranego filmu.

Powitaj zimę z zadowoleniem – odnajdź pewny sposób na niskie temperatury!

Zimowe dni to ciężki czas dla zmarzluchów. Najczęściej pragniemy wtenczas schować się w ciepłym domku oraz z gorącą herbatą przycupnąć do naszej ulubionej książki oraz do wybranego filmu.

wełna gotowana

Autor: Baghouse.pl
Źródło: Baghouse.pl
Jednak czy zima musi być taka „zimna”? Zobacz, co można zrobić, aby ochronić się przed przejmującym ziąbem.
Istnieje bez liku metod na ochronę przed chłodem. Można popijać dużo rozgrzewających płynów, schronić się przed nim w domku. Ale najlepszym pomysłem będzie stosowne odzienie. Wełna parzona – idealny patent na zimę. Wełna jest naturalną przędzą pochodzącą z sierści zwierzaków. Pozyskujemy ją na przykład od owiec, wielbłądów czy królików. Ze względu na charakterystyczne własności włókna, wełna jest użytkowana do wyrobu wysokiej jakości tkanin, jak również włóknin.
Wełna była znana od czasów antycznych. Ta doskonałej jakości jest niezwykle miękka, delikatna a także cechuje się cienkimi przędzami, które mają długość 4-12 centymetrów. Taką niebywałą strzyżę pozyskuje się z włosa owiec rasy merynos. Z kolei z włosia kóz kaszmirskich pozyskuje się inny efektowny gatunek wełny tj. kaszmir. Grubsza wełna gotowana uzyskiwana jest z włosia owiec długowełnistych http://lamalama.pl/. Nić wełny pochodzącej od tych zwierzaków może osiągać rozciągłość aż do 40 centymetrów. dzianina wełniana jest znakomitym zabezpieczeniem przed niskimi temperaturami.
wełna parzona

Autor: Axami
Źródło: Axami

Wełna gotowana: co to takiego? Jeśli w swojej garderobie masz berety, szaliki bądź swetry, prawdopodobnie są one zrobione właśnie z gotowanej wełny.

Wełna gotowana (inaczej wełna parzona) odróżnia się od klasycznej wełny tym, że jest w wyższym stopniu zbita Wełnę parzoną znajdziesz na stronie LAMA. Z jakiej przyczyny? Dlatego, iż została wcześniej poddana obróbce termicznej oraz w związku z tym skurczyła się.