Depilacja laserowa jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Poprzedzona konsultacją z lekarzem, a następnie wykonana przez dobrego oraz doświadczonego specjalistę jest najskuteczniejszą oraz bezpieczną dla zdrowia metodą, z której korzysta wciąż więcej osób. Kosmetolog zbliża głowicę lasera do wcześniej przygotowanej skóry. Emitowana tak wiązka silnego światła wchłaniana jest przez melaninę, jest to barwnik zawarty w cebulkach włosów.

Na czym polega depilacja laserowa? Czemu dobrze jest się na nią zdecydować?

Depilacja laserowa jest jednym z najpopularniejszych zabiegów jeśli chodzi o medycynę estetyczną. Poprzedzona skonsultowaniem się z lekarzem, a w konsekwencji wykonana przez dobrego oraz mającego doświadczenie specjalistę jest najbardziej skuteczną i bezpieczną dla ludzi metodą, z której korzysta wciąż więcej osób. Kosmetolog zbliża głowicę lasera do odpowiednio przygotowanej skóry. Emitowana w ten sposób wiązka intensywnego światła pochłaniana jest przez melaninę, jest to barwnik zawarty w cebulkach włosów.

depilacja laserowa

Źródło: foter.com
Impuls lasera jest zamieniany w energię cieplną, co wpływa na niszczenie struktur odpowiedzialnych za wzrost włosów, to powoduje, że nie odrastają. Wiedzmy, że dobre zabiegi robione są w profesjonalnych klinikach, przykładowo depilacja laserowa Wrocław . Taki zabieg może powodować swego rodzaju dyskomfort, jak również poczucie szczypania i pieczenia. Odczuwanie takich dolegliwości jest jednak bardzo indywidualne i zależy od tego jak jesteśmy odporni na ból. Po zrobieniu depilacji laserem skóra jest zaczerwieniona, pojawiają ślady opuchlizny.

Zwykle zanikają już po paru godzinach, chociaż jak posiadamy dość wrażliwą skórę, to mogą utrzymywać się czasem przez parę dni. Czas takiego zabiegu uzależniony jest od tego, jak sporą powierzchnię skóry depilujemy.

Kiedy szukasz precyzyjnych wiadomości, nie wahaj się, tylko sprawdź pod adresem (http://baborinstytutwroclaw.pl/). Odnajdziesz tam wszystkie niezbędne informacje.

Może to trwać od pół godziny do nawet dwóch godzin. Stąd też wybierając gabinet najlepiej zwracać uwagę na to, jakiego sprzętu się tam używa. Innowacyjne lasery diodowe z pewnością dosyć mocno skracają trwanie zabiegu, a to dzięki dodatkowej głowicy o większej powierzchni zabiegowej.

Widzisz teraz niezwykle interesujący artykuł, więc na pewno zainteresuje Cię też ten udostępniony (https://www.permanent24.pl/pl/c/Pigmenty/33) materiał – on również jest warty Twojego zainteresowania.

Nowoczesny sprzęt pozwala również na zmniejszenie uczucia bólu oraz uzyskanie zamierzonych efektów przy wykorzystaniu niższych energii.

By depilacja laserowa zakończyła się sukcesem, a jej rezultat był bardziej trwały, to konieczne jest, żeby wykonać kilka zabiegów w odstępach czasowych, które wynoszą od sześciu do dwunastu tygodni. Laser wpływa jedynie na włoski, które są w fazie wzrostu, nie działa natomiast na te, które znajdują się w stanie spoczynku. Depilacja laserem to jeden z wielu rewelacyjnych zabiegów, kolejny to przykładowo usuwanie rozstępów, równie powszechny (nawet coraz bardziej). Korzysta z tego rodzaju zabiegów wciąż więcej osób. Nie ma się co na to dziwić, gdyż skutecznie poprawiają wygląd, jak i są niesamowicie wygodne jeżeli chodzi o troszczenie się o nasz wygląd.