Szybkimi krokami przybywa faktyczna wiosna, a ręka w rękę z tym sezonem – aktualne trendy. Także nowości w półświatku męskiej mody. Prześwietlając ten okres w jej znaczeniu wychwycić można rosnącą preferencję mężczyzn do kierowania swej uwagi na modne buty męskie.

Męska moda – nie taka straszna, jak ją malują?

Szybkimi krokami nadciąga prawdziwa wiosna, a wspólnie z nią – nowe trendy. Także nowości w półświatku męskiej mody. Przeglądając bieżący sezon w jej znaczeniu poznać można zwiększającą się tendencję płci męskiej do zwracania swego zainteresowania na modne buty męskie.

buty męskie

Autor: SPERA.de Designerschuhe, Taschen und Accessoires
Źródło: http://www.flickr.com
Nic w tym dziwnego, skoro w tym roku do łask wraca tak zwana „retroklasyka”, tworząca brak orientacji w przedstawicielach płci męskiej. Mimo iż to nie nowość, że najbardziej popularni projektanci sięgają do tego, co było trendy kilka dekad temu, w aktualnym roku tendencja ta jest zdecydowanie bardziej widoczna niż w wcześniejszych okresach.

Białe, sportowe buty zakładane do garnituru to jedynie jeden z kilku dowodów na to, iż projektanci powracają do trendów sprzed lat. Bieżącym porze roku stylizacja ta nie powinna się także kojarzyć z faux pas. Na przykład Louis Vuitton, Phillip Lim i Emporio Armani to jedne z tych domów mody, które przyodziały swoich modeli na wybieg w garnitury, które zostały zestawione z białymi butami do biegania lub białymi tenisówkami.

Czy czujesz chęć na nowe równie zajmujące posty? Jeżeli tak, to pragniemy Cię zawiadomić – naciśnij i sprawdź (http://www.pralnia-warszawianka.pl/ceny-prania-na-telefon-w-warszawie) tu dużo więcej.

Oprócz tego za modne buty męskie ogłoszono – między innymi dzięki stylizacjom Burberry Prorsum i Ermenegildo Zegny – wielobarwne sneakersy. Zdziwienie jednak sprawia raczej fakt, iż obuwie to nie schodzi z wybiegów od 2013 roku. Najnowsze wpisy: buty męskie tommy hilfiger.

Nikogo także nie powinny w tym sezonie zszokować stylizacje mające w sobie bawełniane spodnie o prostych nogawkach pozbawione zaszewek, posiadające po 2 kieszenie z tyłu i z przodu oraz niewielką kieszonkę z przodu – czyli tak zwane chinosy – do których mężczyźni w tym roku zakładają eleganckie, „garniturowe” kamizelki. Które to zresztą wskazane jest również łączyć z jeansami oraz koszulami jeansowymi, jako że bez zmian stylizacja ta nie straciła na popularności. Co więcej modne buty męskie w tym sensie oznaczają przeważnie obuwie eleganckie, aczkolwiek – jak już zostało napomknięte – nie będzie faux pasem założyć do tego białych, sportowych butów lub kolorowych sneakersów. Więcej o tym: polecam buty męskie vans.

buty męskie

Autor: Susanne DaDavidsson
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejną rzeczą na topie w obecnym sezonie są spodnie z kantem – o ile są przed kolano. Może się kojarzyć ta stylizacja z tradycyjnym mundurkiem szkolnym w niepublicznych, amerykańskich placówkach – nie bez przyczyny, ponieważ w połączeniu z marynarką, koszulą, skórzanymi półbutami i podkolanówkami dostajemy tak zwany ubiór letni w czasach międzywojennych obowiązujący w takich przybytkach. Aktualnie jednak, tego typu szorty, przeważnie uszyte z bawełny, objawiły się na wielu światowych wybiegach – między innymi u Victor&Rolf i u Brioni.

Czyżbyś miał ochotę dostać dużo informacji na ten ciekawy temat? Potrzebujesz szczegółów? W takim razie naciśnij i sprawdź – kolejne wpisy czekają na Ciebie.

Modne buty męskie w tym kontekście to też dalece bardziej obuwie „garniturowe” niż sneakersy i białe buty sportowe – jednak całokształt zależy od tego, co do tego typu spodni chce się założyć.

Podsumowując, obecnie obowiązujące stylizacje dowodzą jedynie, że kolejny raz traci na znaczeniu granica między tym, co jest strojem oficjalnym, a co nieformalnym. Takie połączenie – codziennym z formalnym – w światku mody jest z roku na rok coraz silniej dosadne.