Z klasą, szyty na wymiar, dopasowany do krawata – takie wyobrażenia dominują na myśl o męskim garniturze. Aby pasował do całości i robił różnicę musi uzupełniać się z pozostałymi częściami garderoby mężczyzny. Na przykład obuwiem.

Kupujemy buty do garnituru – na co zwracamy uwagę?

Z klasą, szyty na miarę, dopasowany do krawata – takie wyobrażenia dominują na myśl o garniturze męskim. Aby pasował do całości i robił różnicę musi uzupełniać się z pozostałymi częściami garderoby każdego faceta, przykładowo butami.

Facet w garniturze

Autor: Vladimir Yaitskiy
Źródło: http://www.flickr.com

Nie przypadkowo mówi się, iż mężczyznom patrzy się na buty do garnituru… Wypastowane, lśniące, dopasowane do nogawek spodni garniturowych dodają im elegancji i sprawiają, że całościowe wrażenie wywołują wręcz olśniewające. Nie jest także prawdą, iż kupić można je wyłącznie w sklepach obuwniczych. Zatem jak je wybierać i na jakie kryteria zwracamy uwagę? Co uczyni nasz wybór adekwatnym, a jakie buty najzwyczajniej gryzą się w oczach współtowarzyszy imprezy?

KolorKryterium kolorystyczne jest w przypadku butów do garnituru silnie powiązane z posiadaną marynarką, paltem, płaszczem i każdą reprezentacyjną odzieżą wierzchnią. Częstym wyborem są buty ciemne – pasują one i do równie czarnych garniturów jak i tych z odcieniami bardziej grafitowymi i szarymi. Przed wieczorową porą, zgodnie z zasadami etykiety w ubiorze, nie wypada zakładać czerni, a tym samym ciemnych butów garniturowych. Na półoficjalne okazje można rozważyć zakup butów brązowych. Im jaśniejszy, tym sugerujemy większą odwagę, a także przebojowość – u mężczyzn dominują na stopach klasyczne, ciemne barwy.

Buty do garnituru

Źródło: flickr.com
Krój
Są mężczyźni, którzy chcą kombinować z nowinkami, także w sferze eleganckich butów do garnituru. Dobranie za bardzo wymyślnych, rzucających się w oczy butów do stonowanej marynarki marynarki męskie wrocław będzie raczej faux pais. W drugą stronę ta prawidłowość na szczęście nie działa. Prostota w wykończeniu ma tutaj przewagę nad zadartymi noskami, dodatkowymi przeszyciami i rozcięciami. Tym samym skromniej ubierający się panowie nie mają się czego wstydzić, z drugiej wszakże strony wyróżnienie się da mężczyznom ubranie się w coś, co będzie przykuwało uwagę pań. Stąd też krój warto dobierać nie tylko kolorystycznie, lecz i pod kątem stylu bycia i ubierania się.

Sznurówki
Sprawa wydawałoby się banalna, niemniej jednak – kupne sznurówki mogą należeć do słabo gatunkowych. Szybkie starcie się, czy pęknięcie wymusi na nas konieczność kupna nowych. W przypadku czerni nie warto kombinować z odcieniem, przy brązie można zostawić szerszy „margines” kolorystycznej różnicy. Grunt, by na odległość sznurowadła nie czyniły widocznej, rażącej oczy różnicy.