Nie każdy o tym wie, natomiast co roku kilkunastu ważnych rodzimych projektantów prezentuje swoje kolekcje, czy jednak ma to wpływ na to, co nosimy. Od dawnych czasów jest tak, iż na to jakich wyborów dokonujemy mają wpływ najwięksi kreatorzy, przede wszystkim znani, zagraniczni, ale to nie znaczy, iż w naszym kraju nie ma interesujących twórców.

Jaka moda jest najlepsza, jak to wygląda w naszym kraju? Czy można mówić o swego rodzaju trendach, które są najczęściej wybierane?

Nie każdy o tym wie, lecz co roku kilkunastu najważniejszych krajowych projektantów prezentuje własne kolekcje, czy jednakże ma to wpływ na to, co nosimy. Od dawnych czasów jest tak, że na to jakich wyborów dokonujemy mają wpływ wielcy kreatorzy, głównie znani, z zagranicy, lecz to nie znaczy, iż w Polsce nie ma interesujących twórców.

Na pokazie mody

Autor: CHRISTOPHER MACSURAK
Źródło: http://www.flickr.com
W Polskiej modzie tak naprawdę dostrzec można dwa nurty. W pierwszym z takich nurtów są piękne, eleganckie kreacje, najczęściej zwiewne czy powłóczyste, są też bardzo minimalistyczne. Ciężko jednakże czasem oprzeć się wrażeniu, że ten minimalizm posiada genezę jednak ekonomiczną, bo często nie są to projekt nazbyt odkrywcze, natomiast na pewno bardzo przydatne, przykładowo płaszcze zimowe damskie i męskie kurtki zimowe (zobaczysz tu) – męskie kurtki zimowe.

Tego rodzaju ubrania są bardzo ważne i wszyscy nosimy je czasem, chociaż jak wspomnieliśmy nie są za bardzo odkrywcze i przez to zasługują na ograniczoną uwagę. Jest też inny nurt, raczej awangardowy, w związku z tym takie kreacje nie są dobre dla każdego. Na pewno polubią je osoby, jakie cenią sobie oryginalność za wszelką cenę. Takie jednak zachowawcze jednostki nie będą zachwycone tego rodzaju bardziej osobliwymi kreacjami. Między jednak powyższymi dwoma rodzajami, to znaczy minimalizmem oraz awangardą, istnieją także twórcy, którzy rzeczywiście realizują własne wizje, pamiętając również o tym, co większość pań chciałby nosić. To faktycznie te stroje najbardziej zapadają w pamięć i chcemy je kupić, tak jak buty dla dzieci Radom albo bielizna wyszczuplająca Szczecin – piękna bielizna wyszczuplająca – szczecin. One są najbardziej popularne i doceniane, dlatego właśnie powszechnie są używane przez wielu rodaków.

Nie jest to dziwne oraz nie zaskakuje, bo w różnych miejscach na świecie jest tak samo, natomiast wniosek jest jasny i czytelny, czyli to, co jest jakościowe się sprzedaje. Oczywiście to, czy akurat konkretna rzecz się przyjmie zależy od różnych czynników, na przykład od charakteru danego kraju, to co jest cenione, a co raczej nie zagości na długo. Tego typu moda “środka”, to najlepsza propozycja różnych interesujących kreacji, jakie znajdują nabywców.