Panie uwielbiają torebki. Gromadzimy je, dobieramy odpowiednio do ubioru, przenosimy w nich wszystkie nasze cenności. Tymczasem każda pani jest odmienna i nie do każdej z nas pasuje każda z torebek.

Jakim sposobem dopasować idealną torebkę?

Kobiety ubóstwiają torebki. Zbieramy je, dobieramy odpowiednio do odzienia, przenosimy w nich wszystkie nasze skarby. Jednak każda kobieta jest inna i nie do każdej z nas pasuje każda z torebek.

torebki

Autor: Tosca Blu
Źródło: Tosca Blu

Oto porady, czym musimy się kierować ażeby wybrać dla siebie stosowną torebkę. Po pierwsze – dobierz torebkę do swej figury: przeciętna lub duża dla pań puszystych, mniejsza albo średnia dla pań o średniej budowie zaś malutka dla pań o drobnej budowie ciała. Gdy wybierasz torebkę zakładaną przez ramię upewnij się, że jej pasek posiada właściwą długość. Dobieraj ją do okazji, przykładowo na co dzień – torba na ramię, do sukienki – kopertówka, na wieczór z kolei – miniaturowa torebeczka do ręki. Ciekawe dane: modne listonoszki.

Zastanów się nad swoim stylem życia. Kupujesz nową torebkę, ale do czego będzie ci ona służyć? Nie musisz nabywać torebki, identycznej jaką miałaś poprzednio. Być może przeszłaś już na emeryturę i nie musisz dźwigać z sobą aż tylu rzeczy? W takim razie wystarczy mała, torebeczka do ręki. Zwróć uwagę

Czerwona torebka

Autor: Christine und Hagen Graf
Źródło: http://www.flickr.com

na codzienne działania. Panie, które wiele podróżują bądź chodzą na uczelnię, będą z pewnością gustować w teczkach bądź torebkach z dłuższym paskiem, przewieszonych przez ramię. Takie torby są obszerniejsze, a dodatkowo lepiej ochraniają nasze dokumenty, ponieważ dokładnie przylegają do ciała.

Pomyśl, w jakim stylu z reguły się ubierasz. Jesteś zatrudniona w biurze i na co dzień nosisz neutralne, stroje? Najlepszą będzie dla ciebie gustowna torebeczka na ramię lub do ręki. Dla pań uwielbiających wyraźne kolory i rzucającą się w oko biżuterię, najlepsze są kopertówki bądź też torebki do ręki w neutralnych barwach. Sprawdź tu: czytaj.

Osoby cierpiące na kłopoty z kręgosłupem, powinny w miejsce torebek nosić plecaczki albo malutkie torebeczki przewieszane przez ramię. Wybierać wtenczas trzeba torebki z płaskim, szerokim ramiączkiem i nigdy ich nie przeciążać.

Natomiast to czy są to torebki ze skóry, z tkaniny czy z odmiennego rodzaju materiału zależy jedynie od naszych osobistych upodobań i od wyobraźni. Wszelakiego typu torebki znajdziemy także w sklepach internetowych, które oferują ogromną ilość deseni i kolorów torebek. Znajdziemy w nich nie jedynie torebki damskie skórzane lecz również plecaczki i torby podróżne.