Czy wiesz czym jest tzw. dress code? Są to reguły odpowiedniego ubierania się np. do biura. W wypadku niewiast chodzi o to, iż kobiety nie powinny posiadać ani zbytnio krótkich spódniczek ani zbyt dużego dekoltu.

Czym jest dress code oraz jakie powinny być idealne ubrania biurowe?

Czy też wiesz czym jest tak zwany dress code? Są to zasady stosownego ubierania się np. do pracy. W wypadku niewiast idzie o to, iż kobiety nie powinny posiadać ani zbytnio krótkich spódniczek ni zbyt znacznego dekoltu.

osiedle

Autor: Włodarzewska S.A.
Źródło: Włodarzewska S.A.
W wypadku mężczyzn natomiast dobrze widziane są ubrania nawzajem do siebie pasujące. Przykładowo nie powinno się ubierać eleganckiej marynarki do spodni jeansowych.

Poza tym wszystkie ubrania biurowe powinny być schludne oraz czyste. Takowe ubrania biurowe winny cechować się także spokojną, neutralną kolorystyką. Dla przykładu niezwykle prawidłowo widziane są ubrania biurowe w odcieniach bieli, koloru czarnego, szarości czy też brązu. Oczywiście dozwolone są części z jednego jaskrawego odcienia, jeśli wyłącznie ten jest w otoczeniu np. czerni albo szarości. Jeśli idzie o buty, to na ogół źle oceniane są takowe, jakie mają odsłonięte palce. Ta zasada dotyczy butów do ubrania biurowego również w zimie jak i w lecie.
Konsumenci

Źródło: Jagna.pl
A w jakim miejscu można by nabyć idealne ubrania biurowe? Najwłaściwiej w najlepszych sklepach firmowych, przy czym należy wspomnieć, iż tam koszty mogłyby okazać się bardzo duże. Wszakże spokojnie, ubrania biurowe można by kupić też na wyprzedażach czy w outletach. Można także spróbować wyszukać okazji w Sieci. Miej na uwadze, że podobnie jak Ty życzysz sobie kupić dobre ubrania (pełna treść) biurowe, tak markety pragną sprzedać własny asortyment, zatem to tylko kwestia czasu, kiedy market zorganizuje wyprzedaż biurowego ubrania.

Suwerennie jednak od tego, czy też kupiłaś dobre ubrania biurowe na wyprzedaży czy za równowartość swej comiesięcznej pensji, pamiętaj, żeby być ostrożnym przy jego praniu.