Operacja plastyczna pochwy to faktycznie poważna sprawa, robiona jest głównie u pań, jakie przez poród doznały pęknięcia lub rozciągnięcia pochwy oraz krocza.

Problem ten odnosi się aż do dziewięćdziesięciu procent kobiet, które rodziły w sposób naturalny. Dość często jest tak, iż krocze jest specjalne nacinane, by ułatwić poród. Jednakże pochwa nie jest w stanie odzyskać już całkowitej sprawności, przez co potrzebne jest jej zwężenie, aby polepszyć elastyczność pochwy i podnieść jakość życia seksualnego.

Czy możliwa jest operacja ginekologiczna pochwy? Na czym ona polega? Czy jest trudna w realizacji?

Operacja plastyczna pochwy to rzeczywiście poważna sprawa, robiona jest przede wszystkim u kobiet, jakie przez poród doznały pęknięcia lub rozciągnięcia pochwy i krocza.

Problem ten odnosi się aż do dziewięćdziesięciu procent kobiet, które urodziły w sposób naturalny. Dość często jest tak, iż krocze specjalnie się nacina, aby ułatwić poród. Jednak pochwa nie może odzyskać już pełnej sprawności, przez co niezbędne okazuje się jej zwężenie, żeby poprawić elastyczność pochwy jak również podnieść jakość życia seksualnego.

Duża ilość pań po porodach odczuwa zmianę, która odnosi się do intymnej strony życia – najczęściej objawia się ona zmniejszeniem satysfakcji ze współżycia seksualnego.

problem ginekologiczny

Autor: Lies Thru a Lens 
Źródło: http://www.flickr.com

Na czym polega taki zabieg? Co to właściwie jest operacja plastyczna pochwy? Zabieg z Beaumed – (botoks lubin) taki polega na zwężeniu pochwy oraz polepszeniu napięcia mięśni pochwy. Ważnym elementem operacji jest precyzyjne usunięcie nadmiaru śluzówki pochwy, jak i czasami konieczność odtworzenie mięśnia.

Czy zamieszczony tu wpis wydaje Ci się ciekawy? Masz ochotę obejrzeć dużo treści na podobny temat? Więc idź tu prywatny dentysta z Wrocław Fabryczna i przeglądnij nowy wpis.

Do najważniejszych etapów tW zależności od rozległości niepożądanych zmian robione się poszczególne etapy albo również po prostu wszystkie łącznie. Najistotniejszą kwestią jest konsultacja z ginekologiem. Przed tego rodzaju zabiegiem należy wykonać kilka badań laboratoryjnych, jak chociażby pobranie krwi. Na mniej więcej dziesięć do czternastu dób przed dniem zabiegu nie powinno się brać żadnych leków, jak aspiryna czy jej pochodne, nie można też brać leków przeciwkaszlowych i przeciw grypie. ej operacji należą plastyka przedniej ściany pochwy oraz plastyka tylnej ściany, a także plastyka krocza. W temacie pochwa – operacja plastyczna czytaj więcej informacji.

Zabieg zajmuje około czterdziestu pięciu minut, wykonywany może być w znieczuleniu ogólnym albo miejscowym. W miejscu wejścia do pochwy, na jej tylnej ściance robione jest nacięcie, przez co możemy pozbyć się niepotrzebnej tkanki. Następnie trzeba zszyć ranę w ten sposób, żeby wejście do pochwy posiadało wygląd zgodny z życzeniem pacjentki. Po operacji stosuje się szwy rozpuszczalne. Po zajęciu się miejscem ścianki pochwy lekarz wykonuje plastykę krocza. Zabiegi tego typu koniecznie muszą być wykonywane w dobrych miejscach, np. tu , gdyż ginekologia estetyczna to bardzo delikatna i wrażliwa dziedzina. Powinniśmy być pewni, że znajdujemy się w dobrych rękach. To powinien być nasz priorytet.